| evelin_1888 a întrebat:

Voi cum ati scapat de puncte negre? dau fundita:Xtongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| lya18 a răspuns:

Este o lotiune cu extract de busuioc, am luat de la Plafar, si a fost 10 lei. Foarte buna, curata pielea, si e buna si pentru puncte negre.

| Eff a răspuns:

Ia-ti plasturi din aia pentru puncte negre. gasesti in orice supermarket.
Faci intai in un ceai de ce vrei tu si stai cu fata in aburul ala cu un prosop pe caphee hee pana se deschid porii... 10 15 minute cat rezisti. Sau te inmoi intr-un dus fierbinte. Foarte fierbinte. Si apoi iti pui un plasture d-ala si. vezi tu citesti instructiunile. Functioneaza. Dar doar daca faci infuzie.
Daca ti le pui pe porii inchisi nu prea au efect.

Cam doarestraight face

| Georgiana_1584 a răspuns:

Albus de ou si malai

Exista o alternativa la saloanele cosmetice, mult mai ieftina de altfel: o masca de fata pe baza de albus de ou si malai.

Se ia un albus de ou pe care il bateti bine pana ajunge spuma. Peste aceasta spuma adaugati doua linguri de malai, amestecati si aplicati pe tenul curatat in prealabil. Dupa ce se usuca, indepartati masca cu un tifon curat si apoi va clatiti fata cu apa calduta.

Da rezultate. am incercat`o si eu:*

Sper ca ti-am putut fi de folos:*

| Georgiana_1584 a răspuns:

Albus de ou si malai

Exista o alternativa la saloanele cosmetice, mult mai ieftina de altfel: o masca de fata pe baza de albus de ou si malai.

Se ia un albus de ou pe care il bateti bine pana ajunge spuma. Peste aceasta spuma adaugati doua linguri de malai, amestecati si aplicati pe tenul curatat in prealabil. Dupa ce se usuca, indepartati masca cu un tifon curat si apoi va clatiti fata cu apa calduta. Da rezultate 100%

| cristi_6546 a răspuns:

Eu am avut probleme foarte mari si am luat tratamente peste tratamente ...si uite cum am scapat eu... ceai de urzica. si spalat pe fata mult cu sapun dermatologic si seara spalat cu spirt si apoi o crema hidratanta. si ai sa vezi ca scapi

| acdcfan a răspuns:

Vezi ca exista un plasture la farmacie pentru scoatere punctelor negre. Intrebi de el si ti-l da. Daca nu merge te poti duce la un coafor, unde sunt alea cu manichiura si pedichiura si o sa ti le scoata cu un ac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti duce la un salon de cosmetica, acolo se pot scoate, dar daca vrei sa te "ajuti" singura, iti recomand preparatele facute in famacie pentru acnee si puncte negre, iti tamponezi seara faza dupa ce agiti bine sticla, si dimineata de speli pe fata indepartand cu apa si sapun, iar daca dupa cateva zile observi mici "crapaturi" in porii pielii, stai fara griji, iti recomand o crema hidratanta de fata, care-ti va netezii tenul dupa acea solutie, Iti recomant produsele din farmacie, 100 % dau randamente, nu incerca produsele din comert, acele sunt facute doar pentru prevenirea nu si pentru estomparea lor, si acel produs[acea sticluta[ se gaseste la oricare farmacie.happyBafta.

| Gabrielle16 a răspuns:

Cel mai simplu:spalat pe fata cu sapun si malai.winking