| GEORGEL2012 a întrebat:

Voi cum va barbieriti?
tehnica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ai par pe fata dai cu spumafolosind celmaiusor un pamatuf si dai si dai acolo sa se inmoaie bine, mai ales daca e aspru parul. Dupa dai cu lama un sensulde crestere al parului, odata peste tot. Dupa dai iar cu spuma si dai in sens invers.Cam asa se procedeaza daca vrei sanu te iriti rau sau deloc.Bafta

| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Cand faci duş tine dusul cu apa calda pe faţă, porii pielii se deschid, spala barba bine cu sapun, foloseste o crema de barbierit sau sapun de barbierit, cu un pomoci sapuneste bine barba cu sapunul de barbierit, daca folosesti aparat clasic e mai bine Muhle R89 cu 1 lama, trage in directia cresterii firului din barba, in suprafte mici, limpeyeste lama doar cu apa rece, poti sa resapunesti barba pentru a repeta operatiunea daca este cazul, evita sa barbieresti in raspar(invers directieri), la urma limpezeste cu apa rece sa se inchida porii pielii, asa scapi de unele iritatii si taieturi minore, pentru inchiderea ranilor foloseste piatra acra piatra de alaun
www.b4y.ro
www.muehle-barbierit.ro

| Hades94 a răspuns:

Cheama pe taicatu sa te ajute laughing