| cineva2012 a întrebat:

Voi de la ce credeti ca sunt fenomele acestea? vara prea cald vreo 40-45 grade la soare la orele 13-14 iar iarna prea frig? de la satelit, radiatii? de ce?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SMarius a răspuns:

Asa e clima... poate influenteaza cu ceva si incalzirea globala, da asta e mai mult propaganda! Un motiv ar fi si perioada asta tensionata prin care trece Soarele(2012-2013 e o perioada mai activa), cu activitate mai intensa si implicit radiatii mai puternice...

O alta posibila explicatie ar fi ca trebuie sa vina sfarsitul lumii, dar sa nu devanim paranoici!

1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Poluarea, schimbarile climatice, incalzirea globala... Satelitul nu are legatura directa, dar, indirect, procesul lui de productie a cauzat emisii de CO2, deci a crescut putin efectul de sera, incalzirea globala, schimbarile climatice si toate celelalte eufemisme folosite pentru mizeriile pe care i le facem propriei planete.