| ion2015 a întrebat:

Voi incepe sa merg de saptamana viitoare la sala sa imi dezvolt masa musculara dar as vrea sa stiu acasa ce exercitii sa fac cu gantera ca sa dezvolt cat mai repede masa musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mc Master a răspuns:

Incearca sa urmezi un program dupa regula asta: mici si multi, nu mari si putini! deci faci multe exercitii cu putin efort. In loc sa faci 10 flotari in 10 minute fiecare durand 1 minut, faci 500 de flotari cu o duratie mai mica de 2 secunde1

| Diana3509 a răspuns:

Http://www.getfit.ro/......atori.html

Sau mai bine citeste tot ce tine de antrenament. Ia si suplimente daca vrei sa te faci repede, chiar daca costa 5 milioane. Merita!

| SpAnIoLuQ a răspuns:

Ca toate salile, trebuie sa fie un om (antrenor) care te va invata ce sa faci, cum etc. Si mai este afisata o lista, standard cu ce sa faci in fiecare zi a saptamanii etc pentru a te dezvolta corect. Si in caz ca te vei hotara sa iei proteine si te lasi de sala, sa-r putea sa te ingrasi foarte mult. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta