| GEORGEL2012 a întrebat:

Voi va stergeti ochelari de vedere zilnic? pentru cei ce purtati..eu am o obsesie in fiecare dimineata iii sterg cu hartie igienica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dzeko7 a răspuns:

Ochelarii nu se sterg cu hartie igienica pentru ca se pot zgaria, trebuie sa folosesti o carpa speciala care este mult mai moale.Si da imi sterg zilnic si chiar de mai multe ori pe zi pentru ca ma deranjeaza praful care se depune pe lentile dim cauza caruia nu vad clar.

| GEORGEL2012 explică (pentru Dzeko7):

Am lentile antireflex cu strat de durificare dar cred ca cu timpul se duce

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai lentile de sticla, n-are nici dracu'. Daca sunt de plastic ii vei zgaria iremediabil.

| Felys a răspuns:

Cu o carpa moale din bumbac sa ii stergi daca nu vrei sa lasi urme pe ei, nicidecum cu altceva, ii poti sterge ori de cate ori este nevoie, o data de doua ori de cinci ori, important este sa fie cu o carpa moale

| geoflex450 a răspuns:

Salut, eu iti dau un sfat. Este bine ca ii stergi dar sa nu ii stergi cu hartie igienica pentru ca se pot zgaria. Mai bine sterge-i cu o carpa speciala pentru ochelari

| Madutzaxiym a răspuns:

Da, dar ar trebui sa-i stergi cu carpa speciala pentru ochelari, ca sa nu se deterioreze