| Yandeź a întrebat:

Vreau răspuns urgent,mi-a căzut ieri o bucata de măsea cariată si început sa îmi curgă sange.
Problema ca sângele era cam inchis la culoare, adică o dădea spre negru cand am scuipat in cârpă și m-am speriat puțin, e normal sa fie așa sângele la dantura? E de ala stricat sau? Am de ce sa ma alarmez? Va rog sa nu mă luați cu du-te urgent la medic, vreau sa ma liniștesc ca sunt un pic mai panicos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adelina4679 a răspuns:

Sangele avea acea culoare deoarece a fost coagulat probabil s-a intamplat sa se rupa maseaua si sa sangereze cu cateva minute bune inainte ca tu sa sesizezi asta. Nu e nimic grav