| iYuuki a întrebat:

Vreau sa imi aflu grupa de sange si Rh-ul si ma voi duce la un laborator de analize. Mama imi spune ca nu trebuie nici sa beau apa inainte sau sa fi mancat mult dulce, dar eu cred ca asta nu are treaba cu aflarea grupei de sange, ci doar daca mi-as face analizele. Cine are dreptate? Eu, sau mama?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Puteai sa-i arati direct de pe google dar uite aici '' Multe analize de sange nu necesita pregatiri speciale mai ales in ceea ce priveste regimul alimentar, ele putand fi efectuate independent de orarul meselor (ex. grupa sangvina, Rh-ul). ''

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Hmmm... daca-ti masori zaharul din sange sau colesterolul, atunci trebuie sa tii post inainte de analize, sa nu mananci guma si sa nu te speli cu pasta de dinti indulcita (dar poti sa bei apa chioara si iti poti spala dintii fara pasta). In cazul grupei sanguine si Rh-ului, n-are importanta daca ai mancat sau nu.

| RobertMoon a răspuns:

Tu ai dreptate nu influenteaza cu nimic bautu sau mancatul grupa de sange laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nici o treaba.
Unele analize, nu la sânge, necesita sa nu te speli pe dinți.

Dar nu îți fa griji, ai dreptate laughing
Poti bea apa liniștită happy