| 1985 a întrebat:

Vreau sa imi fac peeling chimic, dar in tg mures nu am gasit un salon spacializat in asa ceva.Stie cineva unde as putea gasi exact? de preferinta in tg mures sau cluj.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te-as sfatui, lasa pete si este destul de complex procedeul, nu este asa de simplu precum pare, reactiile la substantele abrazive sunt destul de agresive, mai ales daca ai tenul mai inchis.trebuie facut la cineva care are ectrem de multa experienta si dupa o analiza a dermei si epidermei pentru a vedea daca apar sau nu reactii.ai mare grija pentru ca s-ar putea sa regreti

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vrut sa-ti trimit si eu link pe urma m-am gandit ca mi-am vazut o cunostinta cu fata arsa de la peeling-ul ala, o doamne, nu, doare, arati urat cateva zile chiar saptamani, nu iesi din casa.

luciana
| luciana a răspuns:

Citeste ce a patit Roxana; frumusetea interioara conteaza, cea exterioara este trecatoare si este apreciata de cei superficiali...

mariana
| mariana a răspuns:

Pilingul chimic este daunator, poti sa-ti faci insa acelasi lucru, printr-un masaj cu tarate de grau o data -de doua ori pe luna, iar zilnic, sa folosesti sapunul "Down ", care are in continutul sau compusi care duc la indepartarea celulelor moarte de pe corpul si fata ta.
Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i adevarat am facut 4 sedinte de peeling si nu e chiar asa de rau.nu am pete ramase de la peeling. eu am avut o acnee destul de vulgara si mi-a mai ramas putine semne...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monica capalna din tg mures este medic dermatolog apeleaza la ea are cabinet in 7 noiembrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamna doctor ileana panturu face, strada republicii 18

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate cineva sa-mi spuna unde anume in 7 nov are cabinet dna Capalna? Ca nu reusesc sa dau de ea nicicum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am facut peeling chimic de 2 ori si nu am avut probleme. doar ca trebuie sa suporti sa stai acasa cam 3, 4 saptamana. cand te vezi arsa...ai impresia ca ai facut o greseala, dar cu multa rabdare si cu ajutorul unui dermatolog bun, treci peste fara probleme. au am vazut ceva: am folosit foarte multa apa termala dupa peeling, ma dadeam de multe ori pe zi si mi-a trecut mai repede decat ma asteptam. dupa o luna si ceva, eu am iesit din casa, chiar daca se mai vede putin roz, dar cu timpul, se duce tot. si eu zic ca merita.