| AAC a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca se poate face avort fara acordul parintilor daca sunt minora si daca da unde? sunt din Bucuresti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu se poate face. Numai bine!

| Alle15 a răspuns:

Ai facut sex? Nu ai voie fara stirea parintilor si fara semnatura, scuze! Doar daca dai bani daca ai sub 16 ani!

| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Imi pare rau daca dau un raspuns pe care nu il vrei, dar daca esti minora, nu se poate face. Ai nevoie de acordul parintilor si de semnatura, pentru ca nu e asa usor sa faci un avort, viata ta poate fi in pericol, iar doctorii nu isi pot asuma asta, faca ca parintii sa'si asume primii pericolul. In urma unui avort, poti sa risti sa nu mai faci copii niciodata, e periculos, vorbeste cu ai tai si fi mai atenta data viitoare. Foloseste protectie. Numai bine! puppy dog eyes

| Juliebelle a răspuns:

Pfff, o greseala ca asta, te costa, si nu acum ci mai tarziu.O sa regreti toata viata ta. Se fac asemenea operatiuni fara acordul parintilor, dar ar trebui sa ai bani cu caru' sa platesti un doctor "ilegal". Dar o sa fii intr-un rosc maxim, si peste maxim 10 ani vei regreta.winking

| crysstyann a răspuns:

Nu face avort este un pacat foarte mare sa omori copilul acela oricat de mic este ucidere nu face asta crede-ma.

| euuuu a răspuns:

Da, se poate, dar gandeste-te bine inainte. Este posibil doar daca dispui de o anumita suma. Lasa-mi un mesaj si iti voi da mai multe detalii.

| Denissa97 a răspuns:

Mergee :* te duci la o clinica privata dai banu` si gata happy