| Alisayer a întrebat:

Ziceti-mi si mie, cum pot sa ma îngraș...Please,funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Mda...ce solutie inteligenta.
Daca "te indopi SI NU FACI SPORT" poate te ingrasi, dar cu "sunci".
Sunt sigur ca omul nu vrea sa se faca un grasan.
Si eu vreau sa ma ingras pentru ca sunt prea slab.Bun argumentul?

Deci...desi este foarte greu, trebuie sa consumi cat mai multi carbohidranti si sport mult pentru a pune carne si muschi pe tine, nu grasime.

20 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O alimentație sănătoasă un echilibru hormonal sănătos și te vei îngrăsa cât e nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Şi ce înălţime,ce greutate ai totuşi?
Nu spui înălțimea și greutatea!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă,lapte,brânză, fasole, mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

| Alisayer explică (pentru anonim_4396):

Am 155 cm si 43 kg...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai verifici pe CSID.RO la un calculator caloric.Acolo pui varsta si inaltimea daca este necesar sa te ingrasi,
Apoi, mananca echlibrat fructe carne, cartofi, aceste lucruri nu numai ca te ingrasa, ci iti fac si un aport normal de calorii

| Morphines a răspuns:

Mananca, indoapa-te si fara sport! Desi nu inteleg de ce ai vrea sa te ingrasi, lumea vrea sa slabeasca...

| ionut25032002 a răspuns (pentru Morphines):

Trebuie si miscare ca asa va arata urat

| Morphines a răspuns (pentru ionut25032002):

Pai daca face miscare iar slabeste happy

| NevastuicAaA a răspuns (pentru Morphines):

Mda...ce solutie inteligenta.
Daca "te indopi SI NU FACI SPORT" poate te ingrasi, dar cu "sunci".
Sunt sigur ca omul nu vrea sa se faca un grasan.
Si eu vreau sa ma ingras pentru ca sunt prea slab.Bun argumentul?

Deci...desi este foarte greu, trebuie sa consumi cat mai multi carbohidranti si sport mult pentru a pune carne si muschi pe tine, nu grasime.

Răspuns utilizator avertizat
| Park1Suin a răspuns:

Maninca dupa ora 18:00.E de dorit sa iei gustari la ora 22:00

| CRC98 a răspuns:

Poate ca esti o persoana care esti slab si vrei sa te mai ingrasi.Mananca mult si poti sa mai faci si muschi nu neaparat numai sa mananci intruna!

| Bia2001 a răspuns:

Dormi si mananca mai mult!

| DanielaGroza a răspuns:

Stai tolanit in fata televizorului, mananca mai mult si nu fa miscare. Funda?

| ionut25032002 a răspuns:

Mananca mai mult si fai sport

| AnonymuSest a răspuns:

Hamburger,hotdog, baga mancare fastfood, si cola sa le amesteci laughing) mai bine stai mai slab decat sa pui dintr-o data 150 kg pe tine dupa iti va fi mai greu sa le dai jos!

| Yuliadlke a răspuns:

Mananca multwinking. cel mai mult baga in tine dupa ora 12 laughing sau inainte cand te pui la somn laughing mananca multa paine kiss funda laughing

| Geani999 a răspuns:

Trebuie să mănânci în cantități mari, indiferent de oră. Poți să iei și niște vitamine + ceva sport pentru a pune masă musculară! Baftă.

| Alex_Alexutzu_1993_sskR a răspuns:

Mananca multe lipide(grasimi), lasa-te de sport, dar nu inteleg de ce vrei asta...

| Alisayer explică (pentru Alex_Alexutzu_1993_sskR):

Pentru ca sint un schelet....am 43 kg...crying

| MadalinaEsteZero a răspuns (pentru Alisayer):

Mananca multa chiocolata ca mine, si eu vreau sa ma ingras si mananc multa ciocolata si sa mananci dupa ora 12 si multa paine!
Succes o sa ai nevoie!

| oiubeskpeJanea a răspuns:

Un pikusor de sport si dulciuri multe multe