| marianaana a întrebat:

Ajutor! am prajit aseara peste.am tinut geamul deschis, hota mergea, insa mirosul e tot in casa.degeaba am aerisit si aseara si azi de dimineata...nu scap de miros! cine-mi poate da un sfat? in afara de acela de a nu mai gati?

5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Daca ai faianta pe pereti, sterge-o cu detergent pentru faianta. Eu am descoperit acum un detergent super, miroase 4 zile dupa ce speli. Se numeste Asevi, si al meu e cu miros de portocale. Si nu trebuie sa pui mult in apa ca e f puternic. Sterge si mobila putin, spala perdeaua ca in ea se aduna mirosul. O sa scapi de orice urma de miros.

evenso
| evenso a răspuns:

Arde cateva betisoare chinezesti si apoi iar sa aerisesti.

| giulia890 a răspuns:

Stoarce 2-3 lamai, sucul il pui intr-un pulverizator...dai cu el prin casa, si-ti dispare mirosul.

| carabinierr a răspuns:

Arde niste tamaie!winking

| pal a răspuns:

Ia un sprei cu miros fe flori da cu iel si o sa dispare. vezi sa nu iti intre parfum in ochi piscaaaaa!