| PrincessConsuela a întrebat:

Am nevoie urgent de o reteta pentru crema de cacao, dar sa fie usor de facut( si sa aiba sub 5 oua)

3 răspunsuri:
| ღMyrunaღ a răspuns:

Prima data : ai nevoi : 100g cacao, 12g vanilie. 2 oua. Amesteci primul ou cu cacao intr-un bol, apoi vanilia o pui in bol separat. al 2-lea ou se pune la vanilie. apoi amesteci cacaoa cu vanilia. le pui pe aragaz cam 12 minute. Apoi crema se poate servi pe prajitura sau pe chec. Funda? tongue

| ღMyrunaღ a răspuns:

Prima data : ai nevoi : 100g cacao, 12g vanilie. 2 oua. Amesteci primul ou cu cacao intr-un bol, apoi vanilia o pui in bol separat. al 2-lea ou se pune la vanilie. apoi amesteci cacaoa cu vanilia. le pui pe aragaz cam 12 minute. Apoi crema se poate servi pe prajitura sau pe chec. Funda?

| ღMyrunaღ a răspuns:

Prima data : ai nevoi : 100g cacao, 12g vanilie. 2 oua. Amesteci primul ou cu cacao intr-un bol, apoi vanilia o pui in bol separat. al 2-lea ou se pune la vanilie. apoi amesteci cacaoa cu vanilia. le pui pe aragaz cam 12 minute. Apoi crema se poate servi pe prajitura sau pe chec. Funda?