| lucian820 a întrebat:

Am niste pantaloni gri si intr-o zi i-am patat(nu imi aduc aminte cu ce, parca era ceva milk tea)i-am pus la masina de spalat si pata a disparut, dar s-a albit locul in care era pata.Ce pot face?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic!
Iti porti cum sunt sau ii arunci, ca decolorarea nu poate fii eliminata.

Răspuns utilizator avertizat
| aaanamariaaa a răspuns:

Culoarea din acel loc, s-a dus. Deci nu mai ai ce sa le faci. Decât sa iti iei vopsea textila și sa ii vopsești, sau sa ii faci pantaloni de purtat pe acasă. Si eu am pățit asa cu multe articole vestimentare și nu am avut ce sa le fac.