| Anonimuserr a întrebat:

Carnea care o gasim prin magazine sau macelarii este toata congelata de porc, vita sau chiar de pui? Se congelzeaza practic tot ce tine de carne

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este toata congelata. Exista si carne refrigerata (tinuta la rece).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU "toată" este congelată!
Este şi carne PROASPĂTĂ sau carne refrigerată ( păstrată la temperaturi între 0-5 grade celsius ) happy

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Cum crezi ca rezista carnea pana cand se vinde? Si daca mai vine si din import, raspunsul nu este greu de aflat.

| Karmesytta a răspuns:

Nu toata.Depinde de locul de unde provine carne si cat timp dureaza pana ajunge in magazin.

| MoshEne a răspuns:

Gasesti in marile supermarket-uri sau prin macelariile de cartier, carne proaspata. E normal ca magazinele mai mici sau oricum cele care nu prea au cautare la astfel de produse, sa le congeleze. In schimb cele unde se vinde stiu ca pot sa scape de ea pana se strica iar unele au si o linie de prelucrare care sa transforme carnea atunci cand nu mai poate fi comercializata (mici, carnati, etc.)