| mermadia a întrebat:

Are ceva daca beau nescafe sau jacobs la plic? are aceleasi efecte ca si o cafea obisnuita?thinking

5 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Ness-ul este un produs sintetic, nerecomandat. cafeaua naturala este total diferita, este bogata in antioxidanti, este un stimulent natural etc.

| Elena1234456 a răspuns:

Pai ce ai enumerat tu mai sus este tot cafea. E ca si cum ai bea cafea obisnuita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nescafe este mai tare decat o cafea obisnuita, eu din asta folosesc cand am nevoie de mai multa energie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu are aceleasi efecte, cafeaua solubila este mult mai periculoasa decit cea naturala. Pe cit posibil evita. Pentru sanatatea ta. Iti spun asta numai din experienta. Am fost la un pas sa plec " dincolo " si cind mi-au explicat medicii ce efecte are cafeaua solubila m-am ingrozit.
Evita sau consuma cu moderatie.

| Ciprian271 a răspuns:

Da in afara de energie mai multa da se poarta ca o cafea reala