| IonelaFlorin a întrebat:

Aseara mi-a sarit ulei incins pe deget, am o basica mare, cum scap de ea? Sa o sparg sau nu?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu spargi imic ca ramane carnea fara piele si ustura a naibii deci trebuie sa protejezi locul. Este reactia organismului de a se proteja / autorepara. Chiar cand se sparge singura nu rupi, o lasi cat de mult posibil sa creasca si sa intre in functie pielea noua. E indicat sa te duci la farmacie sa-ti dea ceva.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum este prea tarziu, imediat cum ti-a sarit ulei pe ea trebuia sa pui miere de albine si trecea, nici macar nu se facea basica.