| Muresan_Bogdan_Si_Mirela_1987 a întrebat:

Bună am o centrala imergas eolo star 23kw merge tot bine încălzește apa menajera dar când am vrut sa pun sa încălzească in calorifere pe timp de iarna a început sa își dea drumul sa urce temperatura pana la 70 de grade și apoi sa oprit brusc și sa aprins becul galben am scos din priză am repetat și aaceeași problemă puteți sa ma ajutați cu un sfat?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cheama un instalator specialist!
Se pare ca ai problema cu senzorii / placa electronica de comanda sau cu montarea traseelor de incalzire.

Am impresia ca a "lucrat" un nepriceput la instalatie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti incerca trei lucruri:
-sa faci aierisirea instalatiei de incalzire.
http://centrale-termice-info.blogspot.ro/......elor.html;
-Sa schimbi pozitia stecherului in priza. Eu am patit ca-mi dadea erori din acesta caua. Am rasucit cu 180 grade stecherul si si-a revenit.
-cand face asa apasa butonul mecanic (reset).
Daca nu mege cu nimic cheama un meserias autorizat. Intreaba la distrigaz (cum s-o numi la tine. Banuiesc ca EON sau CEZ!) cu cine lucreaza ei. Unii au obiceiul si scriu pe factura.

| mihai69 a răspuns:

Sună la service; dar spune-le și codul de eroare afișat, nu cum ai făcut aici, omițându-l.