| gabitza05 a întrebat:

Buna!

Ce retete stiti de prajituri dulciuri sau ceva asemanator cu tocineii stiti? Multumesc

Răspuns Câştigător
| florar a răspuns:

Buna! amesteci mar ras cu ou si faina si prajesti in tigaie! poti la o adica sa le pudrezi cu zahar vanilat, se topeste dar miroase de iti scoate vecinii din rabdari! marul pe razatoarea mare.

3 răspunsuri:
| SMTHING a răspuns:

Poi sti multe(din carte de bucate)

| carmend a răspuns:

Se dau cartofii pe razatoarea mica sub forma de floare ca sa iasa o pasta. Surplusul de zeama se scurge se pun 2 oua, sare si faina ca sa lege compozitia
Se pun in tigaia cu putin ulei incins si se fac ca niste turte.
Se servesc cu smantana si sare.
Sunt extraordinare.

| adinap a răspuns:

In loc de cartofi poti folosii dovlecei, sunt la fel de gustosi.