| Sorinadulce a întrebat:

Ce sa fac de mancare daca cineva are diaree? Am facut orez fiert, supa, cartofi fierti, dar poate aveti vreo idee de mancare mai gustoasa...Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Hachimytza619Akita a răspuns:

Serveste-l/serveste-o cu o lingurita de cacao sau cafea, pe care sa o inghita asa pur si simplu si problema e ca si rezolvata. apoi puteti manca ce doritihappy

5 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Mere,banane,orez cu lapte de migdale,iaurturi naturale,salata de orez(orez fiert,morcovi,mere,banane,se amesteca cu cateva linguri de iaurt natural),covrigi,pastrama de Praga. Piept de pui, muschi de vita sau curcan la gratar. Daca vrei ceva dulce pentru orez poti face un sirop din apa si zahar, trebuie sa dea in clocot(daca nu da in clocot nu este indicat, pentru ca provoaca fermentatie)

| KaterinaPetrova a răspuns:

Eu zic sa ia pastile. furazolidon, smecta, saprosan... mananca cateva banane, covrigei uscati... oricum cu pastilele trece in scurt timp.

| Homye18 a răspuns:

Salut, pai in primul rand persoana in cauza ar trebui sa ia Furalizadon. In al doilea rand ar trebui sa manance mancare uscata covrigi, biscuiti etc. In al treilea rand sa nu bea sucuri sau orice bautura care poate fermenta in stomac. Bafta.

| PanaDeIdei a răspuns:

Hey! Pai...majoritatea produselor "uscate" sunt bune. Ceva care mie imi place fff mult sunt bruschetele happy sunt usor de facut, si gasesti pe net f multe retete. Iata cum le fac eu:

Painea feliata se pune intr-o tava la cuptor, cateva minute( cat sa se incalzeasca si sa devina putin croncanta)
Apoi, se stropesc feliile cu un sos de usturoi pisat + ulei de masline.
Deaspra se pune sos de rosii, rosii... orice happy ce te tenteaza :*
AAA si sa nu uit, le mai pui apoi cateva minute la cuptor, ca sa se amestece bine gusturile.

Sper ca te-am ajutat big grin :*

| OmulSec a răspuns:

Am patit si eu, da-i vreo 3-4 banane una dupa alta si ii trece.