| Friday13 a întrebat:

cum pot spala un tricou alb cu imprimeu, adica am facut un tricou personalizat cu scris negru pe tricoul alb la masina din aceea si am mai avut tricouri cu imptimru doar ca, cu cat le spalam se lua imprimeul acela si tricoul acesta chiar imi place deci cam cum as putea sa il spal fara sa ii dauneze imprimeului?

1 răspuns:
| etudor a răspuns:

IN magazinele de specialitate se gasesc niste cutii de carton ce contin niste esantioane care se baga in masina de spalat impreuna cu detergentul si ele au rostul de a nu lasa sa penetreze culorile unele in altele-.Deci eu spal si rufe colorate si albe la un loc si nu am avut probleme.Pe cutia mea scrie:Fogli Salva i Coluri 20 fogli.