| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Bună dimineața! Voi cu ce scoateți petele dificile de pe haine? Vanish am observat ca nu prea mai are efect la pete greu de scos...

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Le poti duce la nufarul, au ei acolo solutii speciale de scos petele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca dero Ozon scoate 99 de pete, sau persil ariel astea sunt produse de scos petele, mai este clorul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde foarte mult si de pata, de vechimea lor sau de material!
Pe mine ma ajuta Nufar pentru pete! am scos pete de sange sau fructe de padure
Sau petele de ulei. Daca e proaspata presar sare las putin si spal cu sampon de vase.

| Zuzu1991 a răspuns:

Fiecare tip de pata are solutia proprie
chiar am ramas cu gura cascata cate tipuri de pata scoate WD40 (care nu are nici o leagtura OARECARE cu rufele) sau cum se scoate guma de mestecat (o bagi in congelator pana se face bocna si apoi o spargi)

deci, intreaba explicit ce fel de pata ai, sunt sigur ca cineva stie cum se scoate

| Legion7X a răspuns:

Apă cu sare de lămâie, acetonă, depinde de pată. Pentru ceva vopsea cred că era lavabilă nu știu sigur, am folosit acetonă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune niste detergent pe haina uda si lasa putin acolo

| geoconda a răspuns:

Cu clor.