| MineIsLikeABridge a întrebat:

imi poate da cineva o poza sau un site sau un copypaste sau din capul lui, o structura in mare cu substantele nutritive (proteine, lipide, carbohidrati, grasimi, lipide, vitamine etc)

Răspuns Câştigător
| Agnieszka a răspuns:

Http://www.digestia.ro/principii_alimentare_index.php te referi la principii alimentare...

2 răspunsuri:
| LaviniaAC a răspuns:

Iti recomand blogul meu personal, vei gasi multe informatii utile despre substantele nutritive. Vezi pe profilul meu adresa. Sunt consultant de nutritie.

| Teo1993 a răspuns:

Acizii graşi omega-3; Zinc; Proteine; Fier; Vitamina A, B1-B12,C,D,E,K,P; etc., Magneziu; Seleniul; Potasiu; Cupru; Iod; Calciu.Cam atat stiu. Funda?