| xBombonicax a întrebat:

Buna seara
Știu ca poate suna un pic cam ciudat, dar ce șincer nu știu ce sa ma fac. eu din nefericire nu pot avea copii, am probleme grave de sănătate (deși am 20 de ani) nu am prieteni, am un job dar colegii mei nu ma iau in serios, familia mea m-a abandonat și sincer tot ma gândesc la suicid. sunt casatorita cu un om ce din păcate ma tine ca intr-o colivie și nu am dreptul la nimic… voi ce ați face in situația mea dacă ați avea probleme grave de sănătate, nu aveți prieteni sau familia și ați știe ca nu ați avea nici un viitor?
Rog seriozitate chiar ma lupt cu gândul de a mi lua viața…

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce probleme grave de sanate ai, de stai pe internet? Te tine ala in colivie pentru ca se pare esti labila psihic, daca ai ginduri de astea de plecat de acasa.
Nu ai spus ce boala ai asa de grava.Nu ai nici un viitor adica despre ce anume vorbesti?
Nu ai viitor ca dai coltu miine sau la ce ai facut referire? Daca te duci pe alta lume, atunci nu vad pentru ce sa te sinucizi, lasa sa te duci asa cand vine timpul.

Baga aici problem a aia a ta asa de grava, cine stie ce ai si doar ti se pare, asa is unia prapastiosi din fire, asa ca ia sa auzim ce problema ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu vă îngrijorați de nimic, ci, în orice lucru, aduceți cererile voastre la cunoștința lui Dumnezeu, prin rugăciuni și cereri, cu mulțumiri. Și pacea lui Dumnezeu, care întrece orice pricepere, vă va păzi inimile și gândurile în Hristos Isus." - Filipeni 4:6-7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si cum asa? Din ce motiv s-au intamplat toate astea?

| ValentinMihai78 a răspuns:

Suicidul nu este o soluție. Iar, dacă vă ține ca într-o colivie, sunați la 112 și cereți ajutorul. Problema este să aveți unde pleca din acea casă, apoi să dați divorț. Renunțați la tot, fără pretenții, doar să se facă divorțul!

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Nu te gândi la suicid, nu rezolvi nimic cu asta, Ba îți faci mult mai mult rău. Nu oricine poate avea copii, poți sa înfiezi unul dacă iubești copiii. Prieteni nici eu nu am si nu ma deranjează. Poți fi cea mai buna prietena cu soțul tău. Pentru ca sa te ia colegii in serios, trebuie sa ai respect fata de tine si sa nu mai accepți lipsa de respect din partea lor. Încearcă sa te împrietenești cu soțul tău si sa faceti cât mai multe activități împreuna. Doar așa poți avea o viața mai buna. In plus, încearcă sa vorbești cu un psiholog sau fa activități care sa te facă sa te simți mai bine. Cânta, dansează, desenează, fa make-up, unghii, fa orice te face fericita.

| Davyd2001 a răspuns:

Isus Hristos e singurul tău sprijin, un ajutor care nu lipsește niciodată în nevoi, roagă te dar roagă te din toată inima ta si cu credință ca Domnul te ascultă, crezi ca nu poți sa mai fi fericită dar fericirea care ti-o dă Domnul în inima ta nu se poate compara cu nimic, cere ajutorul Domnului Isus că El nu te părăsește, nu te gândi sa te sinucizi, ai încredere în Domnul chiar dacă acum îți este greu, și poate ca nu mai vezi cale de scăpare, Dumnezeu te iubește și îți vine în ajutor, îți spun asta fiindcă și eu am fost în situația ta, nici eu nu am prieteni, am avut dar cu timpul s-au distanțat de mine, dar să ști că Isus îți e singurul prieten adevărat, Citește Biblia că Domnul vrea sa îți vorbească și roagă te ca Domnul sa îți dea biruință, sa îți dea bucuria Lui, pacea Lui care întrece orice pricepere, Fi binecuvântată de Domnul Isus, ma rog pentru tine!?