| UnCopilMicuts a întrebat:

In legatura cu parul meu uscat si degradat. Mi-am cumparat zilele trecute ulei de ricin. Am mai citit pe net de Ulei de cocos, ulei de brusture si de Lotiunea cu petroleum de la gerovital plant. Vreau sa-mi mai cumpar una din produsele astea. Fetele puteti sa-mi dati un sfat pe care din ele? Sa fie buna, sa nu dau banii aiurea. Si vreau sa-mi spuneti si un pret in mare parte la uleiul de cocos si cel de brusture. Si niste instructiuni! Va multumesc! Astept mai multe raspunsuri!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine ai folosi mastile de par facute de tine, leacurile babesti dau randament
M-am confruntat si eu cu par uscat si deteriorat+ ca se incurca
La farmacie imi recomanda tot felul de "minuni", dar nimic nu dadea randament.
Pana m-am hotarat si am zis STOP!
Asa am inceput sa folosesc uleiul de masline cu galbenus de ou+ vitamina A
Astazi pot sa afirm ca nu mai am probleme cu parul, mai ales ca este f lung.
Asa ca, nu strica sa incerci, spala parul cu frunze de nuc/urzica..toate aste nu poate sa iti faca rau.
O zi bunahappy

| Anddreee a răspuns:

Eu folosesc Ulei de Cocos si imi place. Il folosesc pe cel de la firma Solaris, cel de 300 ml a costat 30 lei dar au si la 200 si 150 ml (15 lei) si poti lua cantitate mica doar de proba sa vezi cum te impaci cu el.

Eu il aplic doar pe lungime pentru ca daca dai la radacina inmoaie prea tare scalpul si te poti trezi cu o matreata de toata frumusetea. Dupa ce il aplic in strang intr-o clama si acopar cu un prosop, il las cam o ora, apoi ma spal cu sampon normal, il folosesc pe cel de la Syoss pentru par vopsit pentru ca-s vopsita, dar te poti spala cu oricare sampon folosesti tu. Ma impac bine. happy

| UnCopilMicuts explică (pentru Anddreee):

Multumesc frumos, am sa incerc si eu :* am citit despre el pe net si ma roade curiozitatea laughing.

| Tina88 a răspuns:

Buna, nu cred ca are rost sa folosesti uleiurile respective... Am avut parul foarte degradat, ani intregi de blond cred ca iti imaginezi cum arata, le-am incercat pe toate fara sorti de izbanda. Acum 5 ani am renuntat la blond si am inceput sa folosesc gama Syoss constant si parul meu nu doar ca si-a revenit dupa atata decoloare dar nici nu a fost nevoie sa il tai. Succes.