| Shoker a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Sunt acasa doar cu bunicul si nu mai stiu ce sa ii mai fac de mancare.de cartofi prajiti si oua s-a saturat. ajutati-ma cu niste idei.va rog.sa fie simplu si rapid...multumesc! fundahappy

Răspuns Câştigător
| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut. Poti sa-i faci pilaf de orez, piure de cartofi, mamaliguta cu branza, spaghete, ficatei de pui cu ceapa calita, pui la cuptor, supa de taitei, sote de ciuperci, snitzele, chiftele, tocanita de cartofi ...etc. Toata chestia e sa vrei. Si nu uita doua reguli importante in bucatarie. Sa nu arzi mancarea si sa nu bagi prea multa sare. Bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Branza cu smantana si mamaliguta.paste fierte, cu putina friptura, si chethcup.rasol de peste cu mamaliguta.mancaruri usoare, daca e batran.

| anette97 a răspuns:

Ce zici de o salata, o salata de fructe asa intre mese, ceva sanatos, o supa de pui, dimineata poti sa ii faci paine cu unt si cu un ceai fierbinte sau paine prajita,

| natalie9am a răspuns:

Poti alege de aici :) http://bianqua.blogspot.com

| sorinamihaela a răspuns:

Poti incerca, asta daca ii place si are voie sa manance(fiind "bunic" ma gandesc ca poate avea probleme de sanatate) cartofi fierti cu mujdei de usturoihappy e foarte bun si cred ca i`ar place ...saaau mancare macedoneasca adica ardeiul tocat se da drumul in tigaia incinsa(cu ulei) si apoi se pune oul si la final se razuie branza...mancarea aceasta e favorita mea deoarece ardeiul "calit" este dulce si da un gust fff bun. Spor la treaba!happy