| ChristinaO a întrebat:

Unde gasesc colorant alimentar? Tot caut, pentru diverse retete, dar nu gasesc.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In principiu in supermarketuri-hipermaketuri, la raioanele unde gasesti zahar vanilat, praf de copt, arome pentru prajituri. insa poti face chiar tu coloranti naturali foarte simplu, din morcov, din sfecla, din varza, uite aici niste retete pentru preparare coloranti alimentari naturali http://retete-culinare-diverse.ro/v1/plugins/forum/forum_viewtopic.php? 361

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! De ce nu incerci sa colorezi cat mai natural? Doar stii cat de toxic este colorantul alimentar.
O zi buna si sarbatori Pascale fericite!

| Roxy89 a răspuns:

Http://lumeabasmelor.ro/ Recomand :D Sunt produse de calitate.

| Roxy07 a răspuns:

Supermarketuri: Kaufland, Real, Bila. etc, la raionul unde sunt esentele. big grin

| ColorantiNaturaliAlimentari a răspuns:

Se gasesc coloranti alimentari naturali, pe http://coloranti-naturali.ro