| Flasneta111 a întrebat:

Bună ziua, a facut cineva zacuscă din vinete si ardei capia din conservă?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din conserva poti face tocana de legume, nici decum zacusca.
Pentru zacusca foloseste legume proaspete!
Ardeiul capia prajit (pe plita) da un gust deodebit zacuscai, nu-l ignora!

| darrio2007 a răspuns:

In conserva e gata facuta dar are un gust naspa. Cumpara vinete si ardei, coace si fa tu acasa cu mana ta.

| ReddY25 a răspuns:

Eu nu, te-as fi ajutat

| Yuoia a răspuns:

Nu recomand.
Ardeii capia din conserva au otet, conservant, care iti va strica toata compozitia. Plus ca e si mult mai scump chiar fata de preturile de acum de pe piata.
Cumpara proaspete, recomand gogosari nu capia, si fa zacusca.
Doar sucul de rosii poate fi de la conserva.

Răspuns utilizator avertizat
| IceRope a răspuns:

Nu, fiindcă legumele alea sunt deja procesate. Ar ieși un terci de nu l-ar mânca nici cel mai flămând porc. laughing