| constanica a întrebat:

Care e cea mai faina reteta cu carne de porc pe care ati incercat-o vreodata?`

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D-le, cat de mare ati vrea sa va creasca colesterolul?

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde de chef. uneori cea mai buna este tocana de cartofi cu carne de porc, pe cata vreme altadata poate fi friptura la tava (impanata cu ustoroi si slanina si in tava cu legume, iar la sfarsit o botezi cu putin vin rosu). Carnea la gratar poate fi excelenta... cu mustar sau/si mujdei de usturoi... la iarba verde cu prietenii. Nu pot sa ma decid. Eu acum am facut o tocana cu ceapa, cartofi, ardei si carne de porc... A iesit foarte buna. Pentru ca asta e pe masa asta va fi cea mai buna (cel putin pana fac altceva de mancare)

Bula
| Bula a răspuns:

Trigonul ("perna") din cotlet dezosat cu portocale si cas

| flaviak a răspuns:

Tochitura; caltabos; friptura la gratar (cele mai simple) :d happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rulada de carne de porc, carnea trebuie sa fie cam de grosimea unui deget si trebuie lasata 24 de ore la marinat cu vin, cimbru, rozmarin, usturoi, foaie de dafin, ulei de masline, vasul in care se pune la marinat trebuie sa fie din sticla si "sigilat" cu folie de plastic pentru 24 de ore, dupa se scoate carnea se ruleaza si se leaga cu ata(sfoara), se prajeste foarte rapid(nu mai mult de 5 minute si fara se se arda) pe toate partile in putin ulei pentru a se inchide fibra si astfel sucul propriu si marinata raman in carne si apoi se baga la cuptor la 180grade pentru o ora si jumatate.