| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre kaizer si bacon?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Keiser = "carnea imparatului", este preparat din fleica porcului, slanina de pe burta stratificata cu carne. Dupa ce este condimentat, se fierbe intr-o bucata si se da cu boia. Se tine la rece si se consuma feliata, tot rece
bacon = slanina (en), mai nou bacon se spune tot la fleica, taiata felii. Se consuma fript sau se infasoara alte tipuri de mancare (carne, carnat, legume etc) in ea, dupa care se prajeste impreuna, in cuptor.

2 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Kaizer=felii groase, produs afumat, cu şoric
Bacon=felii subţiri, produs crud-uscat, fără şoric

| DariaDreamer a răspuns:

Kaizerul are mai multa grasime Decat baconul. Iar kaizerul e feliat gros de obicei in timp ce baconul se taie subtire.