Întrebare recomandată | AndreeaCr a întrebat:

Care este secretul pentru cea mai buna ciorba?

Răspuns Câştigător
| lplostonyou a răspuns:

happyCe e la plic nimic nu e sanatos, bors de la tara facut ca la carte, ala e original.Bine,daca nu ai de ales merge si cel din plic, dar sa nu pui prea mult ca iese acru rau happy

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un proverb din Biblie zice atit de frumos: "Mai bine un prinz de verdeturi si dragoste decat un bou ingrasat si ura."
Secretul pentru cea mai buna ciorba, sau orice fel de mincare ar fi? - Dragostea. Pune din ea cand o faci, arat-o celor de la masa cand o mincati, si vei vedea diferenta, chiar daca ciorba e una cit se poate de simpla.

| lplostonyou a răspuns:

Adaugi si un pic de bors din tarate de grau.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Gaina batrana?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si daca e de cartofi?rolling on the floor

| DoarBogdan a răspuns (pentru Fatamuntilor):

A...
Nu imi place cea de cartofi laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

DRAGOSTE. PASIUNE. PRICEPERE!
Sunt ingredintele oricarui ciorbe de calitate, oricare ar fi ea!

| ALGator a răspuns:

Nu exista :-)

Poate o mina de coriandru proaspat maruntit (in loc de patrunjel), niste feliute de ardei in otet jalapeno (potrivit de mult, dupa gust).
O tuica de calitate in paharut plasata cam la 10 cm de farfuria de supa.

| Divy a răspuns:

Pătrinjelul?
Faci cinste cu o ciorbă? blushing

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sa o acresti cu bors de casa si sa nu pui decat legume proaspete(exclus legume conservate sau uscate).

| zaratu a răspuns:

Nu este un secret pentru o ciorba execelenta.....ci secretu sta in inima si suflet... daca a fost gatita din toata dragostea si din tot sufletul iese cea mi gustoasa si execelenta ciorba

| MadagasHardwell a răspuns:

Gaina batrana

| NyctophobicGhost a răspuns:

happy La plic? ...sa pui apa cat mai fierbinte!
Cu placere!

| lplostonyou a răspuns (pentru NyctophobicGhost):

happyCe e la plic nimic nu e sanatos, bors de la tara facut ca la carte, ala e original.Bine,daca nu ai de ales merge si cel din plic, dar sa nu pui prea mult ca iese acru rau happy

| Odysea a răspuns:

Secretul gustului

| drcatwoman a răspuns:

Sa calesti usor legumele intr-un pic de ulei inainte sa le pui la fiert.

| And123t a răspuns:

Sa nu o gusti cand e gata.Ai incredere in tine

| Ștefaniacojocaru12 a răspuns:

Să pui multe legume. Legumele au vitamine și dau gust ciorbei.

| Bli_Bla_1996 a răspuns:

Secretul gustului!
Mama il folosește mereu.