| T0T a întrebat:

Ce băutură preferați și de ce?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Jack Daniel's. De ce? Îmi place whiskey-ul, simplu.

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Apă. De ce? Îmi place apa, simplu. tongue

| BiuL a răspuns:

Apa, din motive lesne de inteles

| Fatamuntilor a răspuns:

Apa plata de izvor.Pentru o gasesc foarte usor si am mai multe surse

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, dar nimic nu se compara cu cea de la izvorul din parcwinking

| Fatamuntilor a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Pai la aia ma gandeam si eu ...care izvor? ca sunt doua!

| T0T explică (pentru Fatamuntilor):

Ia să mergeți pe la Borsec, să vedeți acolo apă, și ce frumos e.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ala de sus, de langa foisor.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Acolo nu mai curge apa de ani buni....Mai este un izvor cu apa plata mai sus.
Apa minerala este la iesirea de sus din parc prin padure circa 3 km de unde vine sursa la,, Bizom'''
Sau varinata pentru boieri pe drumul ce duce la telescaun unde se ajunge cu masina.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Am luat in iarna asta de acolo. Cred ca nu ne referim la acelasi foisor laughing Apa este plata, nu minerala.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Foisorul de la intrarea din parc? Unde canta fanfara?
Intr-adevar si la izvorul de sus are foisor.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu la izvorul de sus ma refeream, de langa cetatuia aia. Nu unde canta fanfara...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru T0T):

Ce sa fie frumos? Ultima data cand am fost la Borsec (2013) am gasit o statiune parasita cu niste foste puncte de tratament care cadeau pe tine si unde isi faceau boschetarii nevoile. Nu mai vorbesc de mizeria de pe jos din toata statiunea.

| T0T explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ultima oară când am fost în 2014 erau mulți turiști veniți de peste tot și aveai ce vedea. Erau un număr de izvoare din care fiecare apă avea altă componență chimică, și să nu mai vorbim despre peșterile din apropiere. Mie mi-a plăcut.

| LoveSleep a răspuns:

Ballantine's. Pur și simplu are gust mai bun.

| Wøodenpints a răspuns:

Predomină berea. De ce? E bună la gust, destul de sănătoasă până în 3 litri pe zi, și te face să vezi lumea că ar fi un loc mai puțin de căcat decât este.
În ultimul timp îmi place și cridru (doar din cauză că unde sunt acum berea este grețos de scumpă, în recipiente mult prea mici pentru gustul meu și are puțin alcool), care-i un fel de vin din struguri, destul de ok la gust, dar vomiți mai repede decât de la bere de la 4 litri în sus.
Vinul roșu. Pentru că nu-i grețos, te ai de cap și-ți oferă cele mai spectaculoase mahmureli.
Vodca cu suc sau energizant. Pentru că de la tărie ți se tupe urât filmul și poți să te trezești dimineață în pat cu două grase, un câine, și o usturime în fund fără să-ți amintești ce-ai făcut și cum ai ajuns acolo. De ce cu suc? Pentru că tăria seacă are un gust de căcat. E spirtoasă. Și cine spune că sucul îi strică gustul e un retardat. Tăria n-are gust. Adică are, gust de spirt. Care-i de căcat.
Biterul. Pentru că deși e tărie, nu are un gust de căcat și nu trebuie să îl combini cu nimic, merge și sec.
Cafeaua. Pentru că-i cafea și mă face să fiu paranoic și să-mi tremure mâinile și să măsimt de parcă aș fi pe cocaină, deși n-am tras cocaină în viața mea și habar nu am cum se simte.
Și-mi mai place cafeaua, că-i singura băutură care mă face să las un răspuns atât de lung la o întrebare atât de scurtă.

| T0T explică (pentru Wøodenpints):

Mulțumesc pentru răspunsul tău detaliat și foarte bun! Meritai fundă...

| Wøodenpints a răspuns (pentru T0T):

Nah, n-am ce face cu funda. Nu mă satisfac pixelii portocalii.

| T0T explică (pentru Wøodenpints):

Ai dreptate... Sper că aprecierile te satisfac un pic.

| Wøodenpints a răspuns (pentru T0T):

Nah, nici alea.

| AirănMeidăn a răspuns:

Coke
daca stii la ce ma refer

| PedoBarbie a răspuns:

Pepsi Cola pentru că nu îmi place Coca Cola.

| Croampa a răspuns:

Apa plata, ( apa minerala nu-i buna pentru gat)! big grin

| mont a răspuns:

Coca-Cola, imi place gustul, e acidulata si energizanta big grin

| T0T explică (pentru mont):

Și eu o prefer. Dar doar pentru curățarea wc-urilor. În rest încă mai țin la sănătatea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tuborg laughing Iti spun eu odata si-odata de ce.
De fapt imi plac bauturile dulci sau cafeaua.Depinde de ce am chef. Uneori imi place si apa.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Lasa.Trebuie sa-ti arat pe privat.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Nu înțeleg ce să îmi arăți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apa murdară.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place cafeaua.

Răspuns utilizator avertizat
| kteichd a răspuns:

Atat timp cat e dulce nu conteaza