| puffika a întrebat:

Ce este crema mascarpone si unde o gasesc? La o prajitura imi cere crema mascarpone si nu stiu ce e aia.

5 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Branza dulce cu zahar amestecata foarte fin si apoi cu frisca batuta - amestecand usor. Nu este mascarpone dar poate sa inlocuiasca in reteta de tiramisu, chiar daca un cunoscator isi da seama.
Eu am facut o data asa si a fost bine, desi nu a iesit ca la carte. Dar a fost buna si s-a mancat. Pentru ca sa fie continutul mai usor branza trebuie sa fie mai putina cantitativ decat frisca.
Sau mascarpone cumparat se gaseste de exemplu in Billa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mascarpone este brânză, şi este folosită la Tiramisu.

| Kid_4219 a răspuns:

Mascarpone este o crema care se foloseste la tiramisu. Se gaseste in carefour, si chiar in chioscurihappy.

| dana1986 a răspuns:

Este un fel de smantana in cutie ca margarina gasesti la toate supermarcheturile pe langa lactate

| SexyFrumusik a răspuns:

Mascarpone este o crema care se foloseste la tiramisu.O gasesti in hoteluri si Chiar magazine Cora Carefour etc.Pwpkiss