| anonim_4396 a întrebat:

Ce ingredient da acel gust in Jagermeister?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Ca o completare, de asta Jagermeister este "cocktail-ul" casei la Hotelul de Gheata de la Balea Lac...la o asa locatie selecta, bauturi pe masura! happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Jagermaister este un coctai de origine germana extrem de sofisticata. Are continut de 30-35% alcool si... alte 54 (!) ingrediente, toate din plante medicinale! Nu le insiruiesc aici k nu incap toate pe pagina... big grin
Nu stiu la care din aceste gusturi te referi, eu cred ca la ansamblul gusturilor acestora.

| elinea a răspuns:

Este un lichior cu gust amar obtinut dintr un amestec de 50 plante medicinale, fructe si condimente, deci e greu sa i afli gustul la atatea.

| JayLeno a răspuns:

Gustul este dat de plantele macerate in alcool. jagermeister precum si unicum sunt 2 digestive foarte cautate si sanatoase---> consumate cu moderatie happy