| ZuZuAleX a întrebat:

Ce retete chinezesti/japoneze mai usoare si cu ingredientele ceva mai usor de gasit in supermarketuri stit?

2 răspunsuri:
| cevabun.ro a răspuns:

Poti face o supa acra-iute sau taietei cu legume. Sunt usor de facut. Ca ingrediente chinezesti, ai nevoie de sos de soia si ulei de susan. Ambele le gasesti in majoritatea supermarketurilor si hipermarketurilor. Retetele le gasesti aici http://www.cevabun.ro/categorie/retete/bucatarie/chinezeasca/.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa gatesti tempura sau, daca ai sansa sa gasesti alge nori prin magazine, poti face si niste sushi - grija mare sa faci un orez extra lipicios sau nu o sa-ti iasa prea bine. Astea le-am incercat eu, mai cauta pe forumurile de pe net, sigur vei gasi mai multe happy.
Multa bafta
Anonimu' lu peste