| andra_danaila a întrebat:

Ce sa gatesc azi? Sunt atat de neispirata! Orice idee m-ar putea ajuta, multumesc mult! (ps – sa nu includa peste, va rog)

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Daca esti in cautare de o reteta "buget de criza", poti sa gatesti o pulpa de miel la cuptor cu praz in sos de rozmarin si servit cu mamaliga la gratar. Enjoyhappy

22 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Depinde ce ai in casa?
orez cu ciuperci.
pasta...
carne.
ce preferi?
zi-mi si iti dau o reteta ))

| miha2010 a răspuns:

PAI EU SPRE EXMPLU AZI GATESC MACROU LA CUPTOR AM LUAT RETETA DE PE NET E F, USOARA SI NOUA NE PLACE PESTELE, OREZ SARBESC, TOCANITA DE CIUPERCI CU SMANTANA SI MAMALIGUTA.

| stardeea a răspuns:

pui manastiresc cu mamaliguta un deliciu http://www.acasatv.ro/......iresc.html

| monicaclaudia a răspuns:

Din cite stiu eu macro-ul e o mincare e baza de peste. sau ma insel? miha?

| JayLeno a răspuns:

mda...incearca sa gatesti un piept de rata cu piure de cartofi dulci si sos de Porto...mmmhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clatite cu umplutura de spanac cu smantana si ciuperci.

Daca ai rabdare, poti sa faci un fel de "tort" cu clatite in loc de blat si umplutura respectiva in loc de crema. Le pui intr-un vas uns cu putin unt la cuptor, si mai intinzi niste smantana peste ultima clatita happy

| muzica a răspuns:

o musaca (cartofi si carne). e foarte gustoasa happy

| ioana08 a răspuns:

Pai depinde incear cartofi nature...foarte simplu de gatit in 30 de minute ii faci...tot ce trebuia sa faci este sa pui la fier cartofi, apoi ii tai cubulete, un pic de ulei, iar la sf poti pune ori delicat ori daca nu maggi ...mai poti face musaca, sau nu stiu...tot felul de preparate happy

| oana_miclovici a răspuns:

Ce zici de piept de pui fript, cu o felie de cascaval pusa pe deasupra, cat e fierbinte, apoi cu piper verde ras? Ca garnitura, recomand cu tarie cartofii inabusiti, putin piperati si ei. E super yummy!

| cristinela a răspuns:

eu am facut spaghete si maine am de gand sa fac tocanita de pui cu ciuperci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Friptura de porc in sos de vin.

| mihaela_lung a răspuns:

Ciorba de ciolan afumat cu tarhon si, la felul doi, ghiveci de legume (cu multa vanata si fiecare portie garnisita cu parmezan ras). La desert, daca ai rabdare, iti propun o crema de zahar ars. Pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancarica de cartofi cu costita afumata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mazare cu pui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu gatesc azi o ciorbita de vacuta, musaca la felul 2 si clatite pentru desert.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saramura de ceafa porcului, penne cu sos de rosii si pui, friptura de curcan cu mere, perisoare in sos de rosii... ce vrei tu. www.cegatesc.eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pilaf cu piept de pui si ciuperci:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O tochitura de ficat porc 2 carnaciori putini picanti rinichi porc dupa ce sunt fierte bine calite cu ceapa si ardei rosu apoi adauci apa cat cuprinde oala si bulion si pusa la cuptor

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as gati niste cartofi pai

| UniqueUser a răspuns:

Incearca o ciorba de burtahappy merge foarte bine dupa betie sau daca nu incearca o lazania:se ia de la magazin in ppungulita +carnea de vita pe ambalajul lazaniei(ca e foaie ca de placinta) scrie cum se prepara bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi la cuptor cu aripioare, mamaliguta si mujdei de usturoi cu smantana. Pofta buna!