| ShREKT a întrebat:

Ceva metode urgente pentru albirea dintiilor? Nu scumpe si nici cu legume.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bicarbonat de sodiu cu sare de 3 ori pe zi.

| KwonJiyongParkJimin a răspuns (pentru Salontanul):

De trei ori pe zi? Pai in felul acesta isi distruge dintii. O data pe saptamana e suficient.

| Salontanul a răspuns (pentru KwonJiyongParkJimin):

Intai, cine te-a intrebat? Apoi daca nu stii nu vorbi. Si mai citeste si tu cate ceva ca cititul nu doare. Spalatul se poate fara grija de 3 ori pe zi. http://www.csid.ro/......-4538109/\
http://www.monitorulexpres.ro/? mod=monitorulexpres&p=S%E3n%E3tate&a=citeste&s_id=80884
https://ideipentruviata.wordpress.com/......-la-toate/
Pastreaza-ti sfaturile pentru tine. Am de cel putin 2 ori varsta ta.

| KwonJiyongParkJimin a răspuns (pentru Salontanul):

Citesc, dar eu stiu de la bunica mea ca bicarbonatul arde smaltul.

| Salontanul a răspuns (pentru KwonJiyongParkJimin):

Nu este nevoie sa te speli sute de zile. Te speli pana albeste. Strabunicii nu aveau pasta de dinti. Se spalau cu sare si nisip.

| AFR81 a răspuns:

Cu bicarbonat ar fi o idee buna sa te speli.

| Ionait a răspuns:

IWhite de la Sensiblu. E destul de ieftin (cativa zeci de lei). Dupa cateva zile incepe sa se vada o schimbare (apa de gura folosita de 2 ori pe zi).

| CristinaSNC a răspuns:

Bicarbonat cu lamaie o data pe saptamana altfel te trezesti cu alte probleme.