| Ramo137 a întrebat:

Cu ce se mananca mango? eu l-am curatat si era foarte copt, dupa ce am gustat, nu mi-a placut de loc. nu avea nici un gust dupa parerea mea, avea gust de cartof sau de dovleac... pls spuneti-mi cu ce se mananca?

Răspuns Câştigător
| JiHyun a răspuns:

Milk-shake de mango

Ingrediente: 1 mango, 200 ml iaurt, 200 ml lapte, zahăr

Preparare: se curăţă bine fructul de mango, se taie în felii de mărime medie şi se mixează într-un blender. Se adaugă laptele, iaurtul şi zahărul şi se amestecă în blender până se obţine un mix fin.

13 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Probabil nu era suficient de copt, eu il manac asa ca pe orice fruct. Nu-mi plac fructele combinate cu mancare, dulce cu sarat.raised eyebrows

| hontapoc a răspuns:

Poti sa pregatesti o salata de mango cu mar. uite reteta: http://culinar.bzi.ro/salata-de-mango-si-mere-4432

| Ramo137 explică:

Daa.multumesc pentru raspunsuri dar mie tot nu-mi place de loc mango
ps: fiecare cu preferintele lor nu-i asa?

| Valy4567 a răspuns:

Se mănâncă aşa cum e.Aşa are gustul.

| 0rlando a răspuns:

Așa are el gustul. Nu toată lumea îl apreciază, mie unul nu-mi place nici mango și nici avocado.

| Fiction a răspuns:

Se mananca asa, simplu.Mie imi place, asa e gustul lui.

| Andrusccaaa a răspuns:

Http://mocioi.wordpress.com/2009/02/26/cum-se-mananca-un-mango/ Uite draga mea! O zi buna! Sper ca te-am ajutat.

| BrokenAngels a răspuns:

Intr-adevar acest fruct nu prea are un gust anume, dar este bogat in vitaminele B, C si D

| Bradster a răspuns:

Cu piept de pui sau invelit in prosciutto; sunt multe feluri.

| rimbuiulianamaria a răspuns:

Mie imi place!

| andrey69sex a răspuns:

Asa se mananca mie imi place.

| Albescu_Silviu-Claudiu_1987 a răspuns:

Salata de pui cu mango...