| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea gati carnea de gasca?

Răspuns Câştigător
| claugodo a răspuns:

Ar trebui inainte de a fi sigura de modul cum o vei gatii sa ii faci o procedura numita marinare
se face la aproape toate carnurile de vanat si la carnurile pasarilor salbatice

1 răspuns:
| dexter_3858 a răspuns:

Gasca se prepara in diferite modalitati dar uite aici o reteta care este foarte buna: http://www.gustos.ro/retete-culinare/fripturi/gasca-salbatica-la-tava.html
Iti recomand ca daca vrei alta reteta sa dai o cautare pe gustos pentru,, gasca" si gasesti si alte retete.