| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un mojito?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

1/2 lime, 1 lingurita zahar brun, menta verde, 4-5cl rom Havana si fulgi de gheata...mmmhappy

3 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Ingrediente:
frunze de menta, o lingura de zahar, 50 ml rom alb, sucul de la o jumatate de lamiie, apa minerala

Mod de preparare:
Frunzele de menta se freaca bine cu zaharul intr-un pahar inalt. Se stoarce lamiia peste menta si se adauga rom si apa minerala. Totul se amesteca bine si se pune gheata.

| leluc a răspuns:

Uite asa se face :) http://www.tasteofcuba.com/mojito.html

| NaStEa_4892 a răspuns:

1/2 lime, 1 lingurita zahar brun, menta verde, 4-5cl rom Havana si fulgi de gheata...mmm