| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau un aluat si il tai in forma rotunda si apoi il prajesc in tigaie o sa imi iasa ca o lipie?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Depinde aluat. Poti doar sa iei tu o bucata si sa o intinzi pana devine rotunda.Nu e obligatoriu sa tai.

| relian a răspuns:

Adica sa faci o turta, da merge, doar sa nu dai foc mare sa o arda, lasi asa foc mediu sau mic, faci si tu incercari si vezi.
Dar sunt turte de astea la magazin, facute deja, tu doar le pui in tigaie sau in toaster si le coci nitel.

Deci nul prajesati, il coci, prajeala se face in ulei, coacerea se face doar la temperatura, fara ulei.
Daca il prajesti, atunci faci gogosi laughing

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă