| cucalic a întrebat:

Dati-mi si mie o reteta de prajitura usoara si buna care sa nu ocupe mult timp!

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Buna! Cremes inteligent:
1. 8 Galbenuse, se amesteca cu 200gr zahar macinat, 4 vanilii, 150gr margarina si 9 linguri faina, dupa ce se amesteca toate astea se adauga treptat 1l lapte.Albusurile ramase se bat si se amesteca usor. Tava se unge cu margarina si se da cu faina, nu va speriati pentru ca compozitia va fi subtire, se pune la cuptor 15minute la foc tare si 30minute la foc mic. E foarte gustoasa!
2.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uite retete:
http://prajituridecasa.blogspot.com/

| Alina_9354 a răspuns:

Raffaello sunt cel mai usor de pregatit pentru ca nu au nevoie de coacere si sunt si foarte gustoase:X reteta o gasesti pe net, oriundewinking