| Sweetybear a întrebat:

De ce cand intreaba cineva cum sa se ingrase sau cum sa slabeasca toti spun " Depinde de metabolism ". adica la ce se refera?

Răspuns Câştigător
| SweetDreams a răspuns:

Se refera la corpul fiecaruia, la felul cum reactioneaza cand primeste o dieta de exemplu. Fiecare corp este diferit ( are metabolismul sau), iar daca de ex 2 persoane incep aceeasi dieta in acelasi timp, dupa o anumita perioada de timp ele nu vor slabi la fel( unele persoane slabesc mai greu, altele mai usor).

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nyko06 a răspuns:

Depinde si de tiroida daca o persoana are hipotiroidism va fi predispusa la ingrasat, iar daca are hiper tiroidism aceasta nu va fi predispusa spre ingasare si de acesti factori depinde daca o persoana va slabi mai usor in caz ca are nevoie sau se va ingrasa daca este prea slab.

| Al3csandruta a răspuns:

Pentru ca unii pot fi mai dezvoltati decat altii.

| MojooJoj0 a răspuns:

Pai...metabolismul se traduce prin cat de repede iti digera corpul mancarea...sunt persoane care manaca o data pe zi si nu le este foame pentru ca la ele digestia se produce mai greu si persoane care pot manca si de 4 ori pe zi si tot foame le este(digestia se produce repede)