| anonim_4396 a întrebat:

Din ce se face berea?

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Din hamei, apa si malt.

| machupicchu a răspuns:

In prezent, berea se face din "prafuri" puse in apa si ...imediat la imbuteliat. Diferenta este ca unii o fac din prafuri importate.
La "bere Grivita" se mai face bere din ingrediente naturale, dar nu pentru consumul muritorilor de rand... ca noi.

| Silvia a răspuns:

Parca orz, hamei, drojdie si apa happy...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Hamei, malt, drojdie si apa. In cazul berii fara alcool nu contine drojdie... Si Becks Lemon are 50% suc de lamaie.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Berea se face din drojdie de bere, malt, hamei si apa

| adyth a răspuns:

Din orz, hamei, etc nu imi stiu laughing (grane).

A da...si am citit pe wikipedia ca se face chiar si din cartofi si mazare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumpara o bere si citeste ingredientelehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Smalt si hamei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Criticul: poate e minor si n-are voie sa cumpere alcool.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca citesti ingredientele de la berea Redd's o sa afli ca E-urile nocive au ajuns si la bere. Ingredientele originale si de baza sunt:Apa, malt si hamei.
Uite un video clip care sa te ajute in cel mai mic detaliu: http://www.top1.ro/mugurel/cum-se-face-berea.html

| conflict a răspuns:

Apa, maltz, hamei!