| anonim_4396 a întrebat:

Din ce se face tequila?

3 răspunsuri:
| Kyky a răspuns:

"Bastinasii realizau 'tequila' dintr-o planta asemanatoare cu cactusul din familia Agavaceae."
"Un alt zvon este ca tequila se realizeaza din cactus. In realitate, planta din care este facuta nu se inrudeste cu cactusul, insa impartaseste trasaturi comune cu acesta, fiind mai degraba asemanatoare din punct de vedere al aspectului." (http://ro.wikipedia.org/wiki/Tequila )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Agave

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tequila se prepara dintr-o planta numita agrave este o bautura bunawinking