| Agenta000 a întrebat:

Hei, scuzati daca intrebarea nu se cam incadreaza la categorie, maine dimineata trebuie sa car apa pentru o persoana decedata si vreau sa va intreb ce trebuie sa fac? Ce obiceiuri sunt? Dau funda happy

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sunt obiceiurile locului, cate bordeie atatea obiceiuri. Numai babele din zona stiu cum e in urbea lor. Eu n-as pune un accent prea mare pe asta, sunt obiceiuri arhaice care nu au alta utilitate decat sa-ti complice ziua.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cineva va trebui sa puna capat unor obiceiuri prostesti.
Nici dracu nu mai bea apa din galeata.
Daca-i dai cuiva sticle sigilate poate chiar le bea, daca te duci cu galeata o arunca si se uita urat la tine.