| Nataliaa2176 a întrebat:

Hei TPU, as vrea si eu o cura de detoxifiere simpla

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cura de 3 zile cu suc de: portocale, grepfruit si lamaie.
Am facut-o personal si a fost extraordinara!
Pielea mai curata si mai frumoasa, energie mai multa si am pierdut din greutate cateva kilograme.

https://sanatate.bzi.ro/......maie-43175

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista asa ceva, sunt doar pacaleli pentru cei mai putini instruiti, care nu au fost la liceu sau nu au invatat nimic de acolo. Trebuie sa stii 9si vei invata la liceu) ca atata timp cat ficatul si rinichiul functioneaza, ele fac detoxifiere perfecta si completa, fara nici un ajutor. Daca ele functioneaza prost, nici o cura nu le poate ajuta sa detoxifice organismul.
Practic detoxifierea, de niste toxine imaginare, nu exista, e doar un termen inventat de unii ca sa vanda produse si proceduri scumpe, mizand pe faptul ca oamenii nu sunt in stare sa aplice nici macar cunostinte simple de biologie in viata lor.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Fructe zilnic.

| untu a răspuns:

Https://wellnessist.ro/paraziti-si-deparazitare/ http://citybreakguide.ro/detoxic-pareri-forum-pret/ ( scapa de parazitii care produc boli si cancere prin cura de detoxifiere) Exista un medicament numit DETOXIC care curata tot organismul si scapa de toti parazitii!

| Ior_Dana_1974 a răspuns:

Ce poate fi mai simplu acum vara... legume si fructe din belsug, deci uitam de carne, sucuri, fast-food. Apa alcalina este foarte buna pentru detoxifiere, sunt recomandate cure. Rinichii au nevoie de apa pentru a procesa si elimina toxinele, iar apa alcalina este ideala pentru detoxifiere. Eu beau Calipso, o apa usor alcalina care ajuta si la alinarea problemelor gastrice.