| AndreeAnDrEyUtZa a întrebat:

Hey! Dati-mi si mie niste idei de mic dejun sanatos.Ce as putea sa mananc la scoala ca sa nu ma ingras? Fara linkuri si copy paste dupa site-uri! Vreau parerea voastra! Fundita happy

Răspuns Câştigător
| Ella3794 a răspuns:

Dimineaţa poţi mânca orice pentru că ai nevoie de energie întreaga zi şi caloriile se consumă de-a lungul zilei. Ai mai multă grijă la ceea ce mănânci la prânz şi seara. Dimineţa poţi mânca sendviciuri, fructe, chiar şi puţină ciocolată (un cub, două) absolut orice însă încearcă să eviţi snack-urile pentru ca nu sunt bune pentru organism. Încearcă să nu mai mănanci după ora 6-7.

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Pai eu dimineata mananc niste ciocolata, dar o sa trec maine probabil pe la un magazin sa o inlocuiesc cu miere, mai mananc un mar, o banana ceva, cateodata imi mai iau si covrigi.
orice ai manca dimineata nu te ingrasi, totusi fara chipsuri si bauturi carbogazoase.

| Kristinikaaa a răspuns:

La scoala poti sa mananci fructe (la alegerea ta), Belvita start, o briosa facuta in casa, un sandvis facut tot acasa, poti sa bei un iaurt usor sau un suc de fructe facut de tine la storcator. Alegi tu combinatia care iti convine.

| xBlueAngel a răspuns:

Ai putea manca covrigeii happy din cate stiu nu ingrasa big grin