| STeEaaNuuTtTzZz a întrebat:

am primit o jucarie de pluș de la cineva. nu sunt experta în spălarea lor, dar pe etichetă scrie că se spală suprafața. Și eu cam ce ar trebui să fac? Să dau cu un prosopel ud?

Răspuns Câştigător
| RbsAndreea a răspuns:

Da, poti da cu un prosopel ud sau cu un șervetel umed care are si săpun. Ideea e să nu pătrundă apa în interior; trebuie să ai grijă.
În plus, lasă jucăria să se usuce la soare.
happy

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Da, si mai poti sa dai cu un dezinfectant spray gen Lysol. Daca e pentru un copil lasa jucaria la aer pentru 2-3 zile dupa dezinfectare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un prosop ud sau un servetel umed daca este neaparat si s-a murdarit. Daca nu poti sa o lasi in pace. happy