| NYØ2002 a întrebat:

Imi spuneti cum sa imi intretin incaltamintea in functie de material?
Sau cum ii spal sau curat si ce material merge sa bag la masina de spalat?
Eu vreau sa imi iau vreo 3-4 perechi de adidasi.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, orice textil (tenisi din material textil, adidasi din panza) merge pus la masina. In rest, urmeaza instructiunile fiecarei incaltaminte (de obicei, nu strica o carpa sau o periuta fina si putin umeda cu apa calduta, apoi crema pentru pielea normala si burete de cauciuc, incercand sa eviti pe cat posibil contactul cu apa pentru pielea intoarsa si nubuc).