| LaughOutLoud a întrebat:

Imi ziceti si mie o reteta de mic dejun care se face repede si usor si nu trebuie prea multe ingrediente?

Răspuns Câştigător
| Victor_3433 a răspuns:

Paine cu ou si zahar.

Reteta e simpla:
- 2 oua batute cu putina sare
- felii de paine ( cat cuprine/cate doresti )
- treci painea prin ou si o prajesti pana ce crusta respectiva devine aurie
-scoti feliile de paine prajite si le treci prin zahar

Poti consuma cu :

-lapte
-ceai
-iaurt/chefir

Pofta buna.

5 răspunsuri:
| sabilopod a răspuns:

Paine prajita cu margarina si gem, o cana de lapte cu miere si... ceva dulce ca desert...

| alexshobyx a răspuns:

Oua ochiuri sau omlete... vreo 2 sunt de ajuns happy

| lorena283 a răspuns:

Gem pe paine cu margarina sau ceai cu biscuiti

| OliviaLowe a răspuns:

Eu in timpul saptamanii mananc lapte cu cereale(nesquick) sau paine cu nutella(NU FINETTI) cu lapte cu ciocolate de la tnuva(e ala deja pregatit) dar in weekend omleta cu bacon si suc de portocale(ala la cutie natural)...cred ca sti sa le pregatesti.